Pārlekt uz galveno saturu

LTRK norisinājās apmācības par ECVET sistēmu un prakšu vadību

 

Latvijas lielākajā uzņēmēju biedrībā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK) laika no 16. līdz 20. maijam projekta ECVET- Enterprise ietvaros norisinājās apmācības, kur dalībnieki no dažādām valstīm apguva profesionālās izglītības prakšu principus un audzēkņu vērtēšanas kritērijus pēc ECVET standartiem.

ECVET ir metodiska Eiropas kredītsistēma profesionālajai izglītībai un mācībām (European Credit System for Vocational Education and Training, ECVET). Tās darbības mērķis ir aprakstīt valstī piešķirtās izglītības kvalifikācijas, izmantojot mācīšanās rezultātus.

Mācību semināros piedalījās skolu un uzņēmumu prakšu vadītāji no Latvijas, Vācijas, Somijas un Igaunijas. Latviju pārstāvēja “Tele2” un “Radisson Blu Latvija”

Apmācību laikā klātesošie apguva prasmes, kā plānot un sagatavot praksi, kā atbalstīt audzēkņus tās trīs posmos (pirms, prakses laikā un pēc tās), kā veidot komunikāciju starp skolu un uzņēmumu, kā arī pareizu dokumentu noformēšanu. Tāpat dalībnieki mācību laikā sagatavoja prakses programmas konkrētiem audzēkņiem un vienojās par kopējiem vērtēšanas principiem.

“Izglītības procesā būtiski panākt saprotamu apgūto zināšanu pielietojumu, kas caur praksi dod iespēju nostiprināt audzēkņu iespējas darba vidē. Svarīgi, lai, vienojoties par prakses programmu un to vērtēšanas kritērijiem, skola un uzņēmums iemācās runāt “vienā valodā” kā valsts, tā starptautiskā mērogā.saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

ECVET Enterprise piedāvā apgūt metodiku un Eiropas savienības (ES) līmeņa praktisko mācību programmu pasniedzējiem, kuri uzrauga darba vidē balstītas mācības. Programmas pamatā ir četru iesaistīto valstu pieredze un to piemērošana apmācībām valsts un starptautiskā mērogā. Sistēma paredzēta profesionālo skolu audzēkņiem, un tā sniedz iespēju jaunietim no vienas ES valsts parādīt savas praktiskās zināšanas citā ES valstī.

Projekts ECVET- Enterprise tiek īstenots Erasmus+ programmas ietvaros.

1

12