Pārlekt uz galveno saturu

LTRK padome tiekas ar ārlietu ministri Baibu Braži

LTRK padome tiekas ar ārlietu ministri Baibu Braži

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome, ceturtdien, 27. jūnijā, tikās ar ārlietu ministri Baibu Braži, lai pārrunātu vairākus būtiskus jautājumus, kas skar ārlietu politikas aktualitātes un turpmākos plānus. Sarunas laikā tika izcelti vairāki svarīgi temati, kas noteiks Latvijas ārpolitikas virzību tuvākajos gados.

Ārlietu ministre Baiba Braže iepazīstināja LTRK padomi ar redzējumu par aktuālajām tendencēm ārlietu jomā, tika pārrunāti vairāki būtiski jautājumi, tostarp Latvijas uzņēmēju iesaiste Ukrainas rekonstrukcijā un attīstības sadarbības grantu projektos, sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju, ekonomiskā drošība un ES tirdzniecības politika.

LTRK padomes tikšanās ar Baibu Braži

Ministre uzsvēra, ka Ārlietu ministrija uztur ciešu saikni un sadarbojas ar Latvijas uzņēmumiem un organizācijām, lai būtu informēta par aktualitātēm uzņēmējdarbībā, Latvijas nozaru speciālistu un uzņēmumu pieejamām zināšanām.

“Mēs augstu vērtējam LTRK kā sadarbības partneri. Sadarbība ar uzņēmējiem un viņu iesaiste attīstības sadarbības grantu projektos un publiskā un privātā sektora sadarbība šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos ir stratēģiski svarīga. Ekonomiskā drošība ir tikpat svarīgs nacionālās drošības stūrakmens kā militārā drošība, īpaši raugoties ilgtermiņā. Nenoliedzami, ka uzņēmēju iesaiste grantu projektos ir svarīgs faktors arī mūsu ārpolitikas un ekonomikas drošībai,” norādīja B. Braže.

Pārrunājot Ukrainas rekonstrukciju, ministre norādīja, ka 2024. gada valsts budžetā Ukrainas rekonstrukcijai piešķirti 5,4 milj. eiro. Šie līdzekļi tiks izmantoti sociālās infrastruktūras atjaunošanai, psiholoģiskā atbalsta projektiem, digitalizācijas projektiem un teritoriālajai plānošanai. No apstiprinātajiem 11 grantu projektiem četri ir saistīti ar Ukrainu.

Aigars Rostovskis LTRK padomes tikšanās ar ārlietu ministri Baibu Braži

Saistībā ar sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, kurā LTRK ir stingra nostāja par nepieciešamību samazināt ekonomisko atkarību no abām agresorvalstīm, ministre norādīja, ka Latvija konsekventi iestājas un iestāsies par iespējami plašākām un spēcīgākām ES sankcijām, lai samazinātu Krievijas ekonomiskās un militārās spējas.

Pārrunājot uzņēmējiem svarīgo tirdzniecības politiku, B. Braže uzsvēra, ka Ārlietu ministrija turpinās strādāt, lai stiprinātu esošās tirdzniecības saites ar ES un Ziemeļamerikas tirgiem, Japānu, Koreju, Austrāliju, savukārt eksportā šobrīd prioritāte ir apgūt jaunos un ātri augošos tirgus, tostarp Āfriku un Latīņameriku. Ministre arī pauda aicinājumu Latvijas uzņēmumus aktīvāk izmantot ārlietu dienesta iespējas, jo tās rīcībā ir virkne efektīvu instrumentu - vēstniecības ārvalstīs, pārstāvniecības starptautiskajās organizācijās, goda konsulu tīkls, sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecībām, kas  ir tieši  paredzēts uzņēmēju atbalstam.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī jaunā Cilvēkkapitāla attīstības stratēģija (2024–2027) un ES aktualitātes, kas ir būtiskas Latvijas uzņēmēju nākotnes attīstībai un izaugsmei

LTRK augstu vērtē ministres vēlmi iesaistīties konstruktīvā dialogā par nozīmīgākajiem ārlietu jomas jautājumiem. LTRK prezidents Aigars Rostovskis uzsvēra sadarbības nozīmi ar Ārlietu ministriju, sakot:  "Cieša sadarbība ar Ārlietu ministriju ir būtiska, lai nodrošinātu Latvijas uzņēmēju interešu aizsardzību un veicinātu to dalību starptautiskajos projektos. Esmu pārliecināts, ka šī sadarbība ir viena no atslēgām mūsu uzņēmēju starptautiskās konkurētspējas un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā."

Baibas Bražes tikšanās ar LTRK padomi