Pārlekt uz galveno saturu

LTRK atbalsta un konsultē Ukrainas uzņēmējus integrācijai ES tirgos

ua

Turpinot īstenot daudzveidīgas aktivitātes un projektus, lai veicinātu Latvijas un Ukrainas uzņēmēju sadarbību, kā Ukrainas komersantu integrēšanos Eiropas Savienības tirgos un pirmo soļu speršanu ilgtspējīga biznesa modeļa attīstībā, septembra sākumā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (UTRK) organizēja mācību vizīti Ukrainas pārtikas un mēbeļu ražotājiem.

Vizītes laikā norisinājās biznesa forums, kurā vienkopus tikās pārtikas un mēbeļu ražotāji no Ukrainas un Latvijas biznesa vides eksperti, pulcējot ap 20 Ukrainas puses pārstāvjus un vairāk nekā 20 Latvijas uzņēmējus. Ukrainas komersantiem bija iespēja uzzināt par mēbeļu ražošanas nozari Latvijā, preču un produktu sertificēšanu un jautājumiem, kas saistīti ar iepakojumu, biznesa kultūras atšķirībām Latvijā u.c. Forumu papildināja diskusija un iespēja dienas noslēguma tikties divpusējās sadarbības sarunās (B2B).


Šis ir otrais projekts ko, LTRK realizē, lai atbalstītu Ukrainas biznesa organizācijas un uzņēmējus. Vēl pirms kara sākuma mums bija izveidojusies sadarbība, sākoties šausminošajiem notikumiem, bija pārtraukums. Tomēr, pateicoties Ukrainas iedzīvotāju enerģijai un vēlmei, neskatoties uz apkārt esošajām grūtībām, mums izdevās sekmīgi pabeigt visu iecerēto. Mēs varam tikai apbrīnot ukraiņu vēlmi un spēju šajos apstākļos nepārtraukti fokusēties uz nākotni un attīstību. Mēs redzam, ka ukraiņi ir gatavi mainīt savu pieeju un kultūru, lai pēc iespējas efektīvāk iekļautos vienotajā Eiropas saimē,” stāsta LTRK ES projektu daļas vadītāja Līga Sičeva.


Mācību vizītes laikā komersanti apmeklēja uzņēmumus “Aibe” un Maxima Latvija”. Forums noslēdzies arī ar vienu reālu sadarbības līgumu starp Latvijas un Ukrainas uzņēmumiem. 

Šādi forumi un tikšanās ir daļa no ilgtermiņa attiecībām, ko esam veidojuši un turpināsim attīstīt ar Ukrainu. Tāpēc aicinām Latvijas uzņēmējus, kuriem ir interese par sadarbību ne tikai pārtikas vai mēbeļu ražošanā, vērsties LTRK un mēs sniegsim nepieciešamo informāciju un atbalstu,” pauda L. Sičeva.


Līdz 2024. gada oktobra beigām LTRK kopā ar UTRK organizēs ne tikai mācību vizītes, bet arī vebinārus par uzņēmējdarbības attīstību ES. Plānots sagatavot vadlīnijas angļu un ukraiņu valodās mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, nevalstiskajām un publiskā sektora institūcijām, kas būtu ilgtermiņa atbalsts ukraiņiem jaunu tirgu attīstībai ES. 


Mēs no Latvijas varam dot maz, bet vienlaicīgi arī daudz, tāpēc katra veida atbalsts ir nozīmīgs lielu mērķu sasniegšanā. Pateicos ikvienam Latvijas uzņēmējam, kurš aktīvi iesaistās un dalās ar informāciju, pieredzi, zināšanām ar ukraiņiem! Šie pasākumi iezīmē jaunu biznesa solidaritātes līmeni starp abu valstu komersantiem.”


Mācību vizīte noslēdzās ar ukraiņu komersantu piedalīšanos izstādē “Riga FOOD” un pārtikas produktu demonstrēšanu Ukrainas kopējā stendā. Uzsāktas sarunas par Ukrainas mēbeļu ražotāju piedalīšanos starptautiskajā mēbeļu, interjera un dizaina izstādē “Furniture@Disighn Isle”, kas notiks oktobra vidū Rīgā. 

Mācību vizīte, forums un B2B tikšanās tiek organizētas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kameras projektā “Atbalsts Ukrainas MVU un biznesa atbalsta organizāciju integrācijai Eiropas vienotajā tirgū izmantojot Latviju kā izejas punktu”.

Projektu finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un LTRK.

ua