Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas uzņēmēji aicināti pieteikties Pasaules Uzņēmējdarbības kausam

swed

Jau trešo gadu Swedbank aicina uzņēmējus pieteikties Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup 2024) nacionālajam finālam. Lai pārbaudītu savus spēkus un biznesa idejas potenciālu starp pasaulē labākajiem, uzņēmēji aicināti pieteikties nacionālajam finālam līdz 19. janvāra pl. 23.59.

Nacionālajai atlasei var pieteikties jebkurš Latvijā reģistrēts uzņēmums, kas dibināts pēdējo desmit gadu laikā. Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālā fināla rīkotāji ir Swedbank sadarbībā ar partneriem – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), jaunuzņēmumu asociāciju Startin.LV, kā arī informatīvo atbalstītāju TechChill.

Līdz 19. janvārim ikviens uzņēmums, kas:

  • ir reģistrēts Latvijā
  • dibināts pēdējo 10 gadu laikā (sākot no 2014. gada ieskaitot) 

ir aicināts iesniegt savu pieteikumu angļu valodā. 

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa mērķis ir veicināt dažādu valstu, tostarp arī Latvijas, uzņēmumu konkurētspēju globālā tirgū, kā arī stiprināt Latvijas uzņēmēju pārliecību par savu biznesa ideju, augt straujāk un gūt starptautisku pieredzi. Piesakoties Pasaules Uzņēmējdarbības kausam, uzņēmumiem ir iespēja konkurēt uz vienu no piecām vietām Latvijas nacionālajā finālā, kas norisināsies 2024. gada martā.

Līdz 19. janvārim ikviens uzņēmums, kas reģistrēts Latvijā un atbilst dibināšanas gada kritērijiem (dibināšanas gads sākot no 2014. gada ieskaitot) ir aicināts iesniegt savu pieteikumu angļu valodā. Pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām, reģistrētos pieteikumus izvērtēs globāla žūrijas komisija. 2. kārtā savu vērtējumu sniegs Latvijas nacionālās žūrijas pārstāvji un februārī tiks izziņoti uzņēmumi, kuri savu biznesa ideju prezentēs Latvijas nacionālajā finālā. Galvenie uzņēmuma izvērtēšanas kritēriji ir nemainīgi: produkts, tā potenciāls, biznesa modeļa paredzamība un komanda.

Nacionālais fināls Latvijā norisināsies 2024. gada martā, kura ietvaros katru no pieciem finālistiem izvērtēs žūrijas sastāvs no Swedbank, LTRK, LIAA un Startin.LV.

Latvijas nacionālā fināla uzvarētājs tālāk sacentīsies starp TOP 100 pasaules uzņēmējiem par ceļazīmi uz globālo finālu Rijādā, Saūda Arābijā un balvu fondu 1 miljons ASV dolāru apmērā, kā arī papildu investīciju iespējām un atbalstu globālai izaugsmei. Šī ir unikāla iespēja pārstāvēt Latviju starptautiski un gūt globālu atpazīstamību.

Pērnā gada Pasaules uzņēmējdarbības kausa Latvijas fināla uzvarētājs un globālā fināla TOP100 finālists Sergejs Jakimovs, Longenesis līdzdibinātājs uzsver:

Uzvara Latvijas nacionālajā finālā pavēra mūsu uzņēmumam jaunas iespējas un daudz noderīgu kontaktu, palīdzot turpināt attīstīt mūsu biznesa ideju, ņemot vērā jaunu globālo perspektīvu. Pērn Pasaules Uzņēmējdarbības kausa globālajā finālā, kas norisinājās Rijādā, mums bija tas gods pārstāvēt Latviju uz pasaules skatuves kā vienam no 25 prestižākajiem uzņēmumiem. Vēlos iedrošināt Latvijas uzņēmējus būt drosmīgiem un izmantot šo starptautisko iespēju. Tieši šādi pasākumi ļauj mums visvairāk attīstīties reālā konkurencē, saņemot atbalstu un padomus no pieredzējušiem mentoriem, investoriem un citiem pasaules uzņēmējdarbības vides dalībniekiem".  

Pieteikšanās līdz 19. janvārim. Konkursa noteikumi un pieteikšanās forma pieejama vietnē www.genglobal.org/ewc.

  • Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurship Network pārstāvi Latvijā, kas paver arī unikālas tiesības jau trešo reizi organizēt Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World CupEWC) finālu Latvijā. Kopš 2019. gada Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (EWC) ir kļuvis par vienu no lielākajiem un daudzveidīgākajiem šāda veida jaunuzņēmumu konkursiem un atbalsta programmām, kurā piedalās vairāk nekā 370 000 uzņēmēju no vairāk nekā 200 valstīm, vienlaikus piedāvājot uzvarētājiem iespaidīgu balvu fondu.