Pārlekt uz galveno saturu

LTRK 5. jūnijā rīko Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates

ep

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) trešdien, 5. jūnijā, rīko nozīmīgas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu debates ar deputātu kandidātiem - "Eiropas Parlamenta vēlēšanas: balss spēks Latvijas nākotnei un uzņēmējdarbībai", kuru tiešraidi varēs vērot ikviens interesents LTRK Facebook kontā.

Ar debatēm "Eiropas Parlamenta vēlēšanas: balss spēks Latvijas nākotnei un uzņēmējdarbībai" LTRK vēlas informēt Latvijas uzņēmējus un plašāku sabiedrību par Eiropas Parlamenta lēmumu nozīmību ikdienas dzīvē, un veicināt aktīvu līdzdalību gan vēlēšanās, gan ikdienas procesos, kas saistīti ar Eiropas Savienības dienaskārtībā esošajiem jautājumiem.

80% no regulējuma, kas ikdienā ietekmē Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus, izlemj Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas ierēdņi Briselē.  Pārstāvot uzņēmēju intereses, LTRK ir svarīgi, ka Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā ir redzami un aktīvi, ideālajā gadījumā saprot uzņēmējdarbību un tās specifiku. Eurobarometra aptaujā 40% Latvijas iedzīvotāju norādīja, ka Eiropas Parlamenta darba prioritātei jābūt atbalstam ekonomikai un darbavietu radīšanai. Šobrīd redzam, ka Eiropas uzņēmumi zaudē konkurences priekšrocības globālajos tirgos. Ko darīt?!

Politiskās partijas debatēs pārstāvēs Andris Kulbergs – Apvienotais Saraksts, Harijs Rokpelnis – Zaļo un zemnieku savienība, Mārtiņš Staķis – Progresīvie, Ivars Ijabs – Latvijas Attīstībai, Nils Ušakovs – Saskaņa, Roberts Zīle - Nacionālā Apvienība, Vilis Krištopans - Latvija Pirmajā Vietā un Krišjānis Kariņš - Jaunā Vienotība.

Politisko partiju sastāvs izvēlēts  balstoties uz aprīlī veikto SKDS aptauju, ja Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiktu rīt, tad 2.5% slieksni pārvarētu 11 politiskie spēki. Papildus šiem datiem LTRK uzdeva jautājumu, vai tās nosoda Krievijas uzsākto karu Ukrainā, saņemot pozitīvu atbildi, ka jā – tika nosūtīts aicinājums dalībai debatēs.

Pasākumā kā eksperti piedalīsies LTRK prezidents, Eurochambres prezidenta vietnieks Aigars Rostovskis, valdes locekle, ārlietu direktore, EESK locekle Katrīna Zariņa un LTRK padomes locekļi Māris Simanovičs, Inga Zemdega - Grāpe un Imants Martinsons. Debates vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Debates tiks sadalītas piecos blokos: Eiropas Savienības (ES) konkurētspēja, ES ilgtspēja un zaļais kurss, ES drošumspēja un atbalsts austrumu robežai, ES tehnoloģiskā attīstība un inovācijas un ES kohēzijas politika.

 

Mediji ir aicināti klātienē, iepriekš piesakot dalību: inese.raiba@ltrk.lv