Pārlekt uz galveno saturu

12. jūnijā notiks ikgadējā ēnu ekonomikas pētījuma prezentācija un diskusija

een

Trešdien, 12. jūnijā, no plkst. 10.00 līdz 12.00 Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu (Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā – SSE Riga) rīko ēnu ekonomikas ekspertu un uzņēmēju diskusiju “Ēnu ekonomikas indekss 2023: Latvija starp plāniem un realitāti”, ko vadīs Jānis Domburs. Pirms diskusijas SSE Riga profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka prezentēs ikgadējo pētījumu par ēnu ekonomiku Baltijas valstīs.

 

Ēnu ekonomikas pētījuma prezentācija un diskusija notiks Rīgas Ekonomikas augstskolā, Sorosa auditorijā, kā arī tiks nodrošināta pasākuma tiešraide, kurai varēs sekot līdzi portālā Lsm.lv, kā arī LTRK un SSE Riga Facebook profilos.

Pasākumu atklās Arnis Sauka, SSE Riga profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors ar ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs 2009.–2023. pētījuma prezentēšanu, kurā analizēta ēnu ekonomika Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 2023. gadā, kā arī dinamika no 2009. līdz 2023. gadam.

Savukārt ekspertu un uzņēmēju diskusijā “Ēnu ekonomikas indekss 2023: Latvija starp plāniem un realitāti” tiks aplūkotas vairākas būtiskas tēmas saistībā ar ēnu ekonomiku Latvijā. Pasākumā tiks izskatīti jautājumi par to, kas ir un kas nav paveikts, lai samazinātu ēnu ekonomikas ietekmi uz valsts ekonomiku. Tiks vērtēts, kā dažādi resori un iestādes strādā un sadarbojas savā starpā, lai efektīvi cīnītos pret ēnu ekonomiku. Diskusijas dalībnieki spriedīs, kā īstenot ēnu ekonomikas ierobežošanas plānu un kas notiks ilgtermiņā.

Diskusijā piedalīsies: LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņšfinanšu ministrs Arvils Ašeradens, Baiba Šmite- Roķe, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore,  Gints Jaudzems , AS “Akvedukts” valdes loceklis, Guntis Āboliņš-Āboltiņš, pilnsabiedrības "BERERIX" pārstāvis, Ināra Pētersone, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore, Linda Matisone, Saeimas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas priekšsēdētāja, Jurģis Miezainis, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, Renārs Lūsis, Valsts darba inspekcijas direktors, Olga Bogdanova, FM valsts sekretāra vietnieks nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos, Raimonds Zukuls, VID Muitas pārvaldes direktors.

 

Dalība pasākumā ir bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju: https://www.sseriga.edu/enu-ekonomikas-indekss-2023-latvija-starp-planiem-un-realitati

Medijiem: inese.raiba@ltrk.lv I 26642131