Pārlekt uz galveno saturu

Aptauja: 49% iedzīvotāju ārzemēs pārvietojas ar sabiedrisko transportu

Gandrīz puse jeb 49% Latvijas iedzīvotāju, ceļojot ārzemēs, par savu galveno pārvietošanās līdzekli izvēlas sabiedrisko transportu. Savukārt 20% respondentu uz ārvalstīm neceļo nemaz. Tas noskaidrots uzņēmuma "Booking Group Corporation" platformas EconomyBookings.com pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta šā gada aprīlī.

Lai noskaidrotu ceļošanas paradumus un uzlabotu auto nomas pakalpojumu kvalitāti, "Booking Group Corporation" nolēma vaicāt ekonomiski aktīvo iedzīvotāju viedokli, par to, kādiem pārvietošanās līdzekļiem viņi dod priekšroku, ceļojot ārpus Latvijas.

No kopējā aptaujāto skaita, lielākā daļa jeb 49% respondentu pauda, ka visbiežāk ceļojumos izvēlas sabiedrisko transportu. Otrs populārākais pārvietošanās veids ir ar kājām - to norādīja 44% iedzīvotāju. Sabiedriskā transporta izvēle varētu būt skaidrojama ar zemākām izmaksām salīdzinājumā ar citiem transportlīdzekļu veidiem, savukārt, pārvietojoties ar kājām, var nesteidzīgāk izbaudīt apkārtējo vidi un kultūru.

Ceturtdaļa respondentu jeb 25% par savu primāro pārvietošanās līdzekli ceļojumos atzina nomas automašīnas. Interesanti, ka šo atbildi lielākoties - 44% gadījumu - norādījuši iedzīvotāji, kuru ikmēneša ienākumi pārsniedz vismaz 1500 eiro mēnesī. Auto noma ir ērts veids, kā brīvi pārvietoties un pašam plānot ceļojuma maršrutu arī tālākos pārbraucienos, tomēr jārēķinās, ka visbiežāk šis būs dārgāks pārvietošanās veids par sabiedrisko transportu.

"Apzināmies, ka konkurētspējīga un izdevīga cena ir sevišķi būtisks faktors, kas ietekmē auto nomas rezervācijas apjomus, tāpēc nemitīgi dibinām jaunas sadarbības ar partneriem, kas piedāvā izdevīgākos nosacījumus un labākās akcijas," saka "Booking Group Corporation" valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs, kurš piebilst, ka pašlaik uzņēmums jau sadarbojas ar vairāk nekā 800 visā pasaulē pazīstamiem auto nomas uzņēmumiem.

Aptaujas rezultāti atklāj interesantu statistiku - 20% ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju nemaz neceļo uz ārvalstīm, tāpēc arī nesniedza atbildes par biežāk izvēlēto pārvietošanās veidu.
Turpretī 17% respondentu kā iemīļotāko transporta veidu norādījuši taksometru. Šis ir viens no ērtākajiem un ātrākajiem veidiem, kā nokļūt galamērķī, tomēr arī visbiežāk ir dārgāks par citām pārvietošanās iespējām.

Mazākā daļa aptaujāto izvēlas nomāt velosipēdus - vien 3%. Tāpat arī motorolleru vai motociklu nomu nav tik populāra, šo atbildi pauduši vien 2%, līdztekus arī elektriskos skrejriteņus izvēlas tikai 2% respondentu, kas ļauj secināt, ka cilvēki iespējams nejūtas droši pārvietoties ar šiem transportlīdzekļiem ārzemēs.

Par "Booking Group Corporation" (EconomyBookings.com)
Latvijā izveidotais uzņēmums SIA "Booking Group Corporation" pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie auto nomas uzņēmumi, piemēram, "Sixt", "Hertz", "Enterprise Holdings", "Dollar Thrifty" un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu "Booking Group Corporation" uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2023.gadā pārsniedza 170 miljonus eiro; peļņa - 2,07 miljoni eiro.

Papildu informācija:
Šarlote Lamberte
Projektu vadītāja
Tel.: 26377733
e-pasts: sarlote.lamberte@olsen.lv