Pārlekt uz galveno saturu

Jūnijs

03 Atalgojuma pārredzamības (transparency) direktīva – kā gatavoties jaunajām prasībām?

Atalgojuma pārredzamības (transparency) direktīva – kā gatavoties jaunajām prasībām?

2023.gada maijā tika apstiprināta jauna direktīva, kas nosaka pasākumus taisnīga atalgojuma nodrošināšanai visā ES. Dalībvalstīm ir jāievieš šīs direktīvas prasības līdz 2026. gadam, kas nozīmē, ka šobrīd darba devējiem ir laiks paskatīties, cik lielā mērā uzņēmuma atalgojuma un darbinieku novērtējuma prakses atbilst jaunajām prasībām un kādas korektīvās darbības ir nepieciešamas, lai 2026.gads neatnāktu ar nepatīkamiem pārsteigumiem direktīvas kontekstā.

Mērķa auditorija: Vadītāji, kas atbild par darbinieku atalgojumu un novērtējumu, īpaši uzņēmumos ar vairāk nekā 50 darbiniekiem. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka katras Eiropas Savienības dalībvalsts tiesību akti var noteikt zemāku darbinieku slieksni, uz kuriem attiecas direktīvas prasības, tādēļ informācija būs noderīga arī mazākiem uzņēmumiem.

Runāsim par:
1.Galvenās no direktīvas izrietošās prasības attiecībā uz darba devējiem

- atalgojuma pārredzamība jeb caurspīdīgums uzņēmumā

- pieļaujāmās atšķirības atlgojumā starp darbiniekiem-vīriešiem un darbiniecēm-sievietēm

2.Kā šobrīd pārbaudīt vai uzņēmuma atalgojuma un darbinieku novērtēšanas prakses atbilst direktīvas prasībām

3.Instrumenti direktīvas prasību ieviešanai

4.Kam pievērst uzmanību šobrīd un kas var pagaidīt līdz 2026.gadam

Dalībnieku ieguvumi: Vadītāji iegūs izpratni par direktīvas prasībām un praktiskus ieteikumus, kā tās ieviest savā uzņēmumā. Šīs zināšanas ļaus viņiem efektīvi pārskatīt un pielāgot esošās atalgojuma politikas un prakses, lai nodrošinātu to atbilstību jaunajiem regulatīvajiem standartiem. Tāpat mācības piedāvās iespēju identificēt un novērtēt potenciālos riskus un problēmas atalgojuma politikā, ļaujot laicīgi veikt nepieciešamās korekcijas.

Vebināra norises laiks: 10.00-11.30

Lūgums reģistrēties: https://ej.uz/LPBS_030624


Vebināru vadīs: Kristiāna Boša - ilggadēja personālvadības un atalgojuma jomas praktiķe un eksperte, ikdienā konsultē uzņēmumus par atalgojuma un personālvadības jautājumiem, ir personālvadības praktiķe ar 15 gadu darba pieredzi. Kristiānai ir gan pieredze atalgojuma sistēmu izstrādē un uzturēšanā, gan vadītāja pieredze, kas gūta, vadot komandu un atbildot par personālvadības stratēģisko funkciju un pilna spektra ikdienas personālvadības pakalpojumu nodrošināšanu uzņēmumā.

 

 

03 Konkurences neitralitātes komiteja

Informējam, ka 3. jūnijā no plkst. 11:00 līdz plkst. 12:30 norisināsies kārtējā komitejas sēde.

Darba kārtībā:
1. Gatavošanās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdei;

2. Likumdošanas aktualitātes;

3. Dažādi.

Interesenti par dalību sēdē aicināti sazināties, rakstot politika@ltrk.lv

04 Eksporta brokastis "Starptrautiskā loģistika"

EKSPORTA BROKASTIS

 

Aicinām piedalīties “Eksporta brokastīs”, kas turpina apvienot LTRK eksportējošo uzņēmumu pārstāvjus, lai diskutētu par aktuāliem eksporta jautājumiem, dalītos ar personīgo pieredzi, kā arī savstarpēji iepazītos, tādējādi veicinot sev jaunus sadarbības kontaktus. Uz pasākumu ir aicināti eksporta vadītāji, tādēļ pasākums ir ļoti piemērots, lai paplašinātu  kontaktu tīklu eksportējošo biedru vidū.

Šīs reizes tēma - Starptautiskā loģistika.

Uz pasākumu esam aicinājuši Vitu Suharevsku, loģistikas departamenta vadītāju no SIA Vervo, kura dalīsies ar savu pieredzi starptautiskajā loģistikā, vadot sarežģītus un nestandarta projektus. Vita pastāstīs, kāpēc transports netiek iekļauts cenā, kā iepakojums var ietekmēt pārvadāšanas nosacījumus, pievērsīs uzmanību atbildības sadalījumam, kā arī iedos “check list”, kam ir jāpievērš uzmanība plānojot pārvadājumu.

Aicinām pieteikties “Eksporta brokastīm”, lai brīvā formātā diskutētu par svarīgiem jautājumiem, noteikti būs aizraujoši!

 

Kad: 4.jūnijā, plkst. 09:30

Kur: LTRK namā, Kr. Valdemāra 35

Kas: LTRK eksportējošie uzņēmumi

Reģistrācija līdz 03.06., vietu skaits ir  ierobežots:

https://ej.uz/EKSPORTA_BROKASTIS_04-06-2024

LTRK kontaktpersona: Veronika Šaporenko, veronika.saporenko@ltrk.lv

04 Akcionāru atklāšana Uzņēmumu reģistrā

Akcionāru atklāšana Uzņēmumu reģistrā

2023.gada 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Komerclikumā, ar kuriem noteikta prasība akciju sabiedrībām atklāt savus akcionārus. Seminārs fokusēsies uz prasībām par aktuālā akcionāru reģistra nodalījuma iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā.

Mērķa auditorija: Akciju sabiedrības, juridisko pakalpojumu sniedzēji


Runāsim par:
1. Grozījumu Komerclikumā mērķis un nepieciešamība;
2. Izmaiņām regulējumā par akciju veidu, formu un nepieciešamajiem grozījumiem statūtos;
3. Aktuālā akcionāru reģistra nodalījuma iesniegšana Uzņēmumu reģistrā;
4. Ierosināto lietu Satversmes tiesā par akcionāru publiskošanu;
5. Latvijas Republikas Saeimā iesniegtie grozījumi Komerclikumā.

Dalībnieku ieguvumi: Dalībnieki tiks informēti par aktualitātēm saistībā ar akcionāru atklāšanu Uzņēmumu reģistrā.

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_040624 

Norises laiks: 10.00-11.00

Vebināru ar uzrunu atklās Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Laima Letiņa.
Vebināru vadīs Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra juridiskās nodaļas vadītāja vietnieks Edgars Buka.

04 Zināšanu ekonomikas padomes sēde

Informējam, ka 4. jūnijā plkst. 12.00 norisināsies kārtējā LTRK Zināšanu ekonomikas padomes sēde.

Darba kārtībā:

1. Par tālmācības attīstību;

2. Dažādi.

Interesentus par dalību sēdē aicinām sazināties, rakstot politika@ltrk.lv.

04 SKALE2CT projekta nacionālās darba grupas klātienes sanāksme

Aicinām piedalīties SKALE2CT projekta nacionālās darba grupas klātienes sanāksmē, kas norisināsies 4.jūnijā, plkst.14:00 – 17:00, LTRK namā (Kr.Valdemāra iela 35).

Darba kārtībā:

  1. Paplašinātā Jaunuzņēmumu padomes sēde;
  2. Praktiskā sesija par sarunu vadību (Mārtiņš Martinsons, FC Latvija);

Klātienes sanāksme tiek organizēta ar mērķi veidot jaunu viedokļu un ideju apmaiņu, tāpat būs iespējams gūt idejas labākam darbam – sesija no Mārtiņa Martinsona par sarežģītu sarunu vadību, kā arī piedalīties plāna izstrādē, lai uzņemtu 8 valstu delegācijas mācību vizītē Latvijā, projekta SKALE2CT ietvarā.

Pielikumā detalizētāka programma.

Lūgums savu dalību reģistrēt līdz 3.jūnijam: https://forms.office.com/e/BErwnm1xb5

05 Būvniecības komiteja

Informējam, ka 5.jūnijā, plkst.14:00 attālināti norisināsies Būvniecības komitejas sēde.

Darba kārtība:

1. Par nekustamā īpašuma attīstības jomas pievienošanu Būvniecības komitejai;

2. Par Ēnu ekonomikas pētījumu – būvniecības nozares viedokļa formulējums pirms ikgadējā pētījuma prezentācijas;

3. Birokrātijas mazināšanas plāns – galvenie pieturas punkti būvniecībā / īpašumu attīstītājiem;

4. Starpmaksājumu apstiprināšanas procesa nepieciešamie uzlabojumi;

5. Būvniecības tirgus stagnācija – situācijas apskats.

 

Interesenti par dalību sēdē aicināti sazināties, rakstot politika@ltrk.lv

05 Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) trešdien, 5. jūnijā, rīko nozīmīgas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu debates ar deputātu kandidātiem - "Eiropas Parlamenta vēlēšanas: balss spēks Latvijas nākotnei un uzņēmējdarbībai", kuru tiešraidi varēs vērot ikviens interesents LTRK Facebook kontā.

ep

 

Ar debatēm "Eiropas Parlamenta vēlēšanas: balss spēks Latvijas nākotnei un uzņēmējdarbībai" LTRK vēlas informēt Latvijas uzņēmējus un plašāku sabiedrību par Eiropas Parlamenta lēmumu nozīmību ikdienas dzīvē, un veicināt aktīvu līdzdalību gan vēlēšanās, gan ikdienas procesos, kas saistīti ar Eiropas Savienības dienaskārtībā esošajiem jautājumiem.

80% no regulējuma, kas ikdienā ietekmē Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus, izlemj Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas ierēdņi Briselē.  Pārstāvot uzņēmēju intereses, LTRK ir svarīgi, ka Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā ir redzami un aktīvi, ideālajā gadījumā saprot uzņēmējdarbību un tās specifiku. Eurobarometra aptaujā 40% Latvijas iedzīvotāju norādīja, ka Eiropas Parlamenta darba prioritātei jābūt atbalstam ekonomikai un darbavietu radīšanai. Šobrīd redzam, ka Eiropas uzņēmumi zaudē konkurences priekšrocības globālajos tirgos. Ko darīt?!

Politiskās partijas debatēs pārstāvēs Andris Kulbergs – Apvienotais Saraksts, Harijs Rokpelnis – Zaļo un zemnieku savienība, Mārtiņš Staķis – Progresīvie, Ivars Ijabs – Latvijas Attīstībai, Nils Ušakovs – Saskaņa ( dalību atcēla, piedalīsies piedalīsies Igors Pimenovs), Roberts Zīle - Nacionālā Apvienība, Vilis Krištopāns - Latvija Pirmajā Vietā un Krišjānis Kariņš - Jaunā Vienotība.

Politisko partiju sastāvs izvēlēts  balstoties uz aprīlī veikto SKDS aptauju, ja Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiktu rīt, tad 2.5% slieksni pārvarētu 11 politiskie spēki. Papildus šiem datiem LTRK uzdeva jautājumu, vai tās nosoda Krievijas uzsākto karu Ukrainā, saņemot pozitīvu atbildi, ka jā – tika nosūtīts aicinājums dalībai debatēs.

Pasākumā kā eksperti piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis, valdes locekle, ārlietu direktore, EESK locekle Katrīna Zariņa un LTRK padomes locekļi Māris Simanovičs, Inga Zemdega - Grāpe un Imants Martinsons. Debates vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Debates tiks sadalītas piecos blokos: Eiropas Savienības (ES) konkurētspēja, ES ilgtspēja un zaļais kurss, ES drošumspēja un atbalsts austrumu robežai, ES tehnoloģiskā attīstība un inovācijas un ES kohēzijas politika.

Mediji ir aicināti klātienē, iepriekš piesakot dalību: inese.raiba@ltrk.lv

 

 

06 Vebinārs "Ēģipte - jauni uzņēmējdarbības horizonti un izaugsmes potenciāls​"

Vebinārs par Ēģipti

Vebinārs "Ēģipte - jauni uzņēmējdarbības horizonti un izaugsmes potenciāls​"

Tiešsaistē

6.jūnijā no 10.00 līdz 11.30

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ēģiptē aicina uzņēmējus uz vebināru “Ēģipte - jauni uzņēmējdarbības horizonti un izaugsmes potenciāls”, kurš notiks 6. jūnijā no plkst. 10.00-11:30.

Vebinārā tiks sniegta jaunākā informācija par pašreizējām Ēģiptes un Latvijas divpusējām tirdzniecības un investīciju attiecībām un iespējām, atspoguļoti svarīgākie aspekti par Doing Business in Egypt, kā arī ar pieredzi dalīsies Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

Dalības nosacījumi: bez maksas

Darba valoda: angļu valoda

 

Pieteikšanās līdz 5.jūnijam, apmeklējot saiti: https://ej.uz/EGYPT_06_06_2024

 

Kontaktpersona: Natālija Juškova, LTRK Ārlietu direktora vietniece, natalija.juskova@ltrk.lv

06 Ukrainas bēgļu nodarbinātība: līdzšinējā pieredze un nākotnes perspektīvas
Prosper BSR pasākums

Aicinām piedalīties pieredzes apmaiņas pasākumā

“Ukrainas bēgļu nodarbinātība: līdzšinējā pieredze un nākotnes perspektīvas”

 

Vieta: LTRK namā, Kr. Valdemāra ielā 35, Rīgā

Datums/laiks: 06.06.2024. plkst. 10:00 – 12:00

Pasākuma valoda: latviešu valoda

 

Programma:

9.45 – 10.00  Ierašanās, kafija, uzkodas

10.00 – 10.05 Atklāšanas uzruna

Jānis Endziņš, LTRK Valdes priekšsēdētājs

10.05 – 10.15 Projekta “Prosper BSR” prezentācija

Rolanda Ķīkule, LTRK ES Projektu daļas projektu koordinatore

10.15 - 10.30 Saprašanās memorandu parakstīšana

10.30 – 10.45 NVA sniegtais atbalsts un pieejamie pakalpojumi Ukrainas bēgļiem

Eva Lossane, Nodarbinātības Valsts aģentūras Darba tirgus departamenta direktore

10.45 – 11.15 Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbināšana: Nodokļa aprēķins un deklarāciju iesniegšana VID

Sanita Kvāla, VID Nodokļu pārvaldes Konsultāciju daļas galvenā nodokļu inspektore

Linda Silvestrova, VID Nodokļu pārvaldes Konsultāciju daļas galvenā nodokļu inspektore

11.15 – 11.30 Sabiedrības Integrācijas fonda aktivitātes un citas iniciatīvas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam

Inese Saldābola, Vienas pieturas aģentūras ārzemniekiem vadītāja

11.30 – 12.00 Labās prakses piemēri darbā ar Ukrainas bēgļiem

Ulvis Noviks, Biedrības “Tavi draugi” Valdes loceklis

Inese Kirejeva, SIA "DEPO DIY" Personāla departamenta vadītāja

Pasākuma noslēgums

 

Reģistrācija: https://forms.office.com/e/9mDSr3JVhG

Projekts “Prosper BSR” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmā sadarbībā ar vadošo projekta partneri Hanzas Parlamentu Vācijā, kā arī projekta partneriem Viļņas Tirdzniecības, rūpniecības un amatniecības kameru, Polijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Polijas uzņēmumu DANMAR Computers. Vairāk par projektu iespējams lasīt: https://www.ltrk.lv/lv/content/7231

 

Kontaktpersona:

Rolanda Ķīkule/ 20284463 / rolanda.kikule@ltrk.lv

 

Prosper BSR logo

07 Trāpīgs un jēgpilns grafikas dizains

Trāpīgs un jēgpilns grafikas dizains


Grafikas dizains mūs satiek ik mirkli – mēs to redzam, lasām, izvēlamies. Kāpēc daļa no tiem šķiet veiksmīgi, citi garlaiko, bet citi – pat kaitina? Kā radīt kaut ko jaunu, bet – īstajā vietā un laikā? Seminārā runāsim par to, kur rodas idejas un pamati veiksmīgam dizainam. Un izprotot dizaina veidošanas procesu, ir vieglāk novērtēt un izvēlēties to.

Mērķa auditorija: Uzņēmēji, dizaineri, interesenti

Runāsim par:
1. Grafikas dizaina saknes – ieskatīties vēsturē vēlreiz un vēlreiz
2. Teorijas pamati
3. Dizaina veidošana – rīki, idejas, prakse
4. Tipografika – veidi un dažādie raksturi
5. Izpratne par medijiem – kur un kā grafikas dizains “satiek” savu lietotāju
6. Jautājumi un diskusija

Dalībnieku ieguvumi: Labāka izpratne par grafikas dizainu gan izstrādes procesā, gan tā novērtēšanā.

Norises laiks: 10.00-11.30

Lūgums reģistrēties: https://ej.uz/LPBS_070624

Vebināru vadīs: Gundega Kalendra, Mg.art., Mg.paed., Mg.ing., Aģentūras Raugs radošā direktore

Vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem
Pirms vebināra saņemsiet informāciju par pieslēgšanos

 

07 Tirdzniecības padome

Darba kārtība tiks precizēta.

11 STRATĒĢIJA nelielam UZŅĒMUMAM

STRATĒĢIJA nelielam UZŅĒMUMAM

Izpratne par to, kas ir stratēģija, laika gaitā ir mainījusies vairākkārt. Lielos uzņēmumos pie stratēģijas strādā īpaši departamenti un labi atalgoti speciālisti. Mazākos uzņēmumos resursi parasti ir ierobežoti. To vadītājiem ne vienmēr ir formāla izglītība vadības zinātnēs. Tomēr arī viņiem stratēģija būtu nepieciešama. Stratēģijas terminu un metožu daudzveidība var apmulsināt pat profesionāļus.

Šajā vebinārā apskatīsim labu pieredzi un praksi, kā veidot stratēģijas un plānot uzņēmuma attīstību nelielos uzņēmumos. Runāsim arī par to, kā izveidot vienotu sapratni komandā par to, kas ir svarīgi, un kā sagatavot saprotamu un arī ticamu uzņēmuma attīstības plānu. Dalīsimies pieredzē par to, kas veicina un kas traucē pieņemt lēmumus un tos īstenot.

Šis vebināŗs būs īpaši piemērots nelielu un vidēju uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem, kā arī ikvienam, kurš nodarbojas ar biznesa analīzi un plānošanu, strādā ar cilvēkiem un pieņem lēmumus.


Vebinārā runāsim par to:
1. Kas ir “stratēģija” un kā šis jēdziens ir mainījies laika gaitā.
2. Kādas ir pieejas, ko stratēģijas izstrādei var izmantot vidējos un nelielos privātuzņēmumos.
3. Kā vadības grupas izpratni par stratēģiju saprātīgi uzlikt “uz papīra” un komunicēt tālāk.
4. Kā iesaistīt savu komandu stratēģijas plānošanā, scenāriju izstrādē un pārmaiņu vadībā.
5. Ko stratēģijas procesā var un ko nevar palīdzēt moderators vai konsultants.
6. Kādas mēdz būt raksturīgas kļūdas, ko pieļauj vadītāji.

Dalībnieku ieguvumi:
- Vienkārši un saprotami veidota izpratne par citkārt sarežģītu tēmu.
- Vairāki praktiski rīki savu uzņēmumu analīzei un attīstībai.
- Pieredze un novērojumi no Latvijas uzņēmumiem raksturīgām situācijām.

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_110624

Norises laiks: 10.00-11.30

Vebināru vadīs:  Māris Millers - organizāciju attīstības projektu vadītājs, vadības konsultants un biznesa treneris ar 20 gadu pieredzi. Strādājis ar vairāk nekā 100 Latvijas un Baltijas uzņēmumu vadības komandām. Vadījis mācību un pieredzes apmaiņas seminārus Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē, Francijā un Azerbaidžānā. SIA MM Studija īpašnieks un vadītājs, viens no Organizāciju Attīstības Kluba dibinātājiem.

 

11 Mazo un vidējo uzņēmumu padomes sēde

Informējam, ka 11. jūnijā plkst. 14.00 norisināsies kārtējā LTRK Mazo un vidējo uzņēmumu padomes sēde.

Darba kārtība tiks precizēta.

Interesentus par dalību sēdē aicinām sazināties, rakstot politika@ltrk.lv.

11 Pārtikas komiteja

Pārtikas komitejas sēde norisināsies 11. jūnijā no plkst. 14:00 līdz plkst. 15:30.

Darba kārtībā:
1. Par komitejas vadību;
2. Par komitejas darbību.


Interesenti par dalību sēdē aicināti sazināties, rakstot politika@ltrk.lv

11 Publisko iepirkumu komitejas sēde

Informējam, ka 11. jūnijā plkst. 15.00 attālināti norisināsies ārkārtas LTRK Publisko iepirkumu komitejas sēde.

Darba kārtībā:
1.    Kā uzlabot situāciju publiskajā iepirkumā intelektuālo un radošo pakalpojumu jomā.

Interesenti par dalību sēdē aicināti sazināties, rakstot politika@ltrk.lv.

12 PRAKTISKĀ DARBNĪCA -MŪSDIENU PROFESIONĀĻA PERSONĪGAIS ZĪMOLS

PRAKTISKĀ DARBNĪCA

12.06.2024.

10:00 -13:00

MŪSDIENU PROFESIONĀĻA PERSONĪGAIS ZĪMOLS

Praktiskā darbnīca ir paredzēta dalībniekiem (uzņēmējiem, MVU vadītājiem, nozaru profesionāļiem, ekspertiem), kuri vēlas izveidot profesionālu, uzticamu un autentisko personīgo zīmolu reālajā un digitālajā vidē.

Darbnīcā:

  1. Personīgās zīmolvedības pamatprincipi
  2. Pirmais iespaids – kas to veido
  3. Digitālā tēla audits
  4. Pašprezentācija reālajā un digitālajā vidē
  5. LinkedIn– mūsdienu profesionāļa ikdienas darba platforma

Dalībnieku ieguvumi:

  • Priekšstats par personīgās zīmolvedības nozīmi mūsdienās
  • Skats no malas uz savu jau izveidoto digitālo tēlu un sapratne, kā to uzlabot
  • Pašprezentācijas rakstīšana un praktisks treniņš

Reģistrācija: https://ej.uz/profesionalapersonigaiszimols

Dalības maksa:
45 EUR + PVN LTRK biedriem
60 EUR + PVN citiem interesentiem

Darbnīcu vadīs: Inga Daliba

Mg. Paed., apmācību uzņēmuma “Personīgā Zīmola Akadēmija” un pilna cikla HR risinājumu aģentūras “DarbaGuru” radītāja un vadītāja, personīgās zīmolvedības konsultante, pieredzējusi lektore, LinkedIn trenere, sertificēta Genos International EI (emocionālās inteliģences) praktiķe. Grāmatas “Kā rekrutēt veiksmīgāk” (2017) autore. Biznesa klubu BNI, IPTER, LTRK, LĪDERE biedrs.
LinkedIn profils ar klientu atsauksmēm - https://www.linkedin.com/in/iinuu/

Jautājumiem: paula.rossinska@ltrk.lv

12 Pakalpojumu padome
12 Ēnu ekonomikas pētījuma prezentācija un diskusija

j

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu aicina uz ikgadējo ēnu ekonomikas pētījuma prezentāciju un diskusiju “Ēnu ekonomikas indekss 2023: Latvija starp plāniem un realitāti ”.

12.06. | 10:00 – 12:00

Konferences atklāšana

10:00 – 10:05

SSE Riga Ilgtspējīga biznesa centra direktora Dr. Arņa Saukas prezentācija “Jaunākie SSE Riga Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs dati” 

10:05 – 10:20

Diskusija

10:20 – 12:00

Ēnu ekonomika Latvijā: kas ir un kas nav izdarīts?

Resori un iestādes: kā strādājam un sadarbojamies?

Kā īstenot ēnu ekonomikas ierobežošanas plānu un kas notiks ilgtermiņā?

 

Diskusijas dalībnieki:

J. Endziņš (LTRK valdes priekšsēdētājs), A. Ašaradens (finanšu ministrs), B. Šmite-Roķe (VID ģenerāldirektore), A. Sauka (SSE Riga Ilgtspējīga biznesa centra direktors)  

G. Jaudzems (AS “Akvedukts” valdes loceklis), G. Āboliņš-Āboltiņš (pilnsabiedrības "BERERIX" pārstāvis), I. Pētersone (Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore), L. Matisone  (Saeimas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas priekšsēdētāja), A. Zandersons (Ekonomikas ministra padomnieks ekonomikas jautājumos), R. Lūsis (Valsts darba inspekcijas direktors), O. Bogdanova (FM valsts sekretāra vietnieks nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos),  R. Zukuls (VID Muitas pārvaldes direktors).

Konferences moderators: J. Domburs

Dalība pasākumā ir bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju: https://www.sseriga.edu/enu-ekonomikas-indekss-2023-latvija-starp-planiem-un-realitati

Medijiem: inese.raiba@ltrk.lv I 26642131

13 Nacionālās stratēģijas padomes sēde

Informējam, ka 13. jūnijā plkst. 16.00 norisināsies kārtējā LTRK Nacionālās stratēģijas padomes sēde.

Darba kārtība tiks precizēta.

Interesentus par dalību sēdē aicinām sazināties, rakstot politika@ltrk.lv.