Pārlekt uz galveno saturu

"Uzņēmumiem draudzīgākā pašvaldība 2023"

UZŅĒMUMIEM DRAUDZĪGĀKAIS NOVADS 2023. GADĀ – MADONAS NOVADS, BET VALSTSPILSĒTA – VENTSPILS

 

balvu saņēmēji

2023. gada 14. jūnijā Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) – kopā ar sadarbības partneriem: biznesa augstskolu “Turība”, “Junior Achievment Latvia” un pētījumu centru “SKDS” paziņoja un sveica uzņēmumiem draudzīgākās pašvaldības Latvijā.

Galveno balvu kategorijā “Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2023” saņēma Ventspils, aiz sevis otrajā vietā atstājot Jelgavu, bet trešajā – Jūrmalu. Savukārt “Uzņēmumiem draudzīgākais novads 2023” balvu ieguva Madonas novads, sudraba godalga – Smiltenes novadam, bet bronza – Jēkabpils novadam.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš:

“Balvas “Uzņēmumiem draudzīgākā pašvaldība” nolūks ir mudināt un motivēt pašvaldības pilnveidot servisu, procesus, atbalsta instrumentus, komunikāciju, kā arī mācīties no labās prakses. Mūsu mērķis nav līdz centimetram nomērīt, ko kāda pašvaldība ir vai nav izdarījusi vai sasniegusi, bet tiekties uz labāku pieredzi. Turklāt ik gadu izvērtējuma metodoloģija tiek pilnveidota, lai azarts sasniegt labākus rezultātus no gada uz gadu nepārvērstos rutīnā.”

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs:

“Lai arī zelts, šī balva ir stimuls darīt vēl labāk! Liels paldies uzņēmējiem par to, ka nāk un vaicā, meklē risinājumus, un pašvaldības darbiniekiem par ieguldīto darbu un atsaucību. Tas ir mūsu kopīgais nopelns, kas ļauj izvirzīt arvien augstākus mērķus, jo ir skaidrs, ka vienmēr var labāk, un uz to arī jātiecas!”

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš:

“Šāds panākums ir iespējams tikai pateicoties Ventspils uzņēmēju augstajam novērtējumam, un tas liecina, ka pašvaldības darbs uzņēmēju atbalstam ir pamanīts un novērtēts. Ceram, ka šāda ziņa, ka Ventspilī ir vislabākie apstākļi uzņēmējdarbībai, palīdzēs piesaistīt mūsu pilsētai jaunus investorus, tajā skaitā no ārvalstīm. Tas ir liels gods, bet vienlaicīgi liela atbildība, kas mūs motivēs arī turpmāk sniegt visu iespējamo atbalstu Ventspils uzņēmējiem. 
Liels paldies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un tās sadarbības partneriem par pasākuma organizēšanu. Tas motivē pašvaldības ar vien vairāk veltīt uzmanību uzņēmējdarbības atbalstam.”

Pašvaldības tika vērtētas pēc vairākiem kritērijiem: analizētas pašvaldības atbildes uz uzņēmēja interesi attīstīt biznesu konkrētajā reģionā jeb izmantota “slepenā pircēja” metode, kas veidoja 25% no kopvērtējuma, pašvaldības atbalsts izglītības iestādēm uzņēmējdarbības programmu īstenošanā un skolēnu mācību uzņēmumu organizēšanā, kas veidoja 15% no kopējā vērtējuma, pašvaldības pašvērtējums – 15%, uzņēmumu vadītāju vērtējums – 30% un reģistrēto uzņēmumu daudzums konkrētajā pašvaldībā – 15%.

Līdztekus apbalvojumam visas lauerātpašvaldības saņem lietošanā kvalitātes zīmi, kas apliecina ne tikai novērtējumu konkrētajā gadā un kategorijā, bet tā arī ir apliecinājums klientiem par pakalpojumu kvalitāti. Madonas novada un Ventspils valstspilsētas pašvaldības papildu saņēma balvas apliecinājuma plāksni izvietošanai publiskā vidē.